Вхід для дилерів
Поетапний процес обклеювання стін шпалерами

Залежно від того, які шпалери будуть обрані для обклеювання на стіни, й будуть визначатися подальші кроки. Але більшість моментів залишається незмінною для різних видів покриття.

Перелік інструментів

По-перше, придбайте всі потрібні інструменти. Їх, звичайно ж, можна і запозичити, але своє все ж мати краще. Приблизний перелік необхідних інструментів і приладдя для обклеювання стін шпалерами:

 1. Головне – це шпалери і клей. Про шпалери вже поговорили. Щодо клею мова піде далі.
 2. Шпатель і вода для видалення старих шпалер. Можливе використання спеціальної рідини для спрощування цього «нецікавого» завдання.
 3. Штукатурка, шпаклівка, для випадку, коли потрібно рівняти стіни.
 4. Наждачний папір і ґрунтовка. Для підготовки стін перед нанесенням клею.
 5. Викрутка для розеток, плінтусів та іншого.
 6. Ножиці або гострий шпалерний або канцелярський ніж. Для більш легкої обрізки країв шпалер.
 7. Рівень, а ще краще лінійка і нитка з вантажем на кінці (висок). Щоб мати можливість клеїти шпалери строго по вертикалі.
 8. Пензлик. Перш за все, він повинен мати довгий волос і бути широким. Можна й другий придбати. Потрібно, щоб другий був компактним для більш зручного нанесення клею на краї шпалер, на кутах і в інших важкодоступних місцях.
 9. Щітка з м'яким ворсом, гумовий валик або пластиковий шпатель, кому що більше до душі, для розгладжування шпалер і видавлювання з-під них надлишків клею і бульбашок повітря.
 10. Волога ганчірочка для видалення зайвого клею зі шпалер.
 11. Не варто забувати про драбину й хороший настрій.

Підготовка стін

Коли всі матеріали і пристрої готові до роботи, варто розпочати підготовку стін.

НОВІ Й ПОРИСТІ СТІНИ (ГІПС)

Нанесіть ґрунтовку для гіпсу або ґрунтовку під клей за 24 години до наклеювання шпалер (це дозволить вам захистити стіну і згодом зняти шпалери, не пошкодивши поверхні стіни). Ґрунтовка обов'язкова!

ФАРБОВАНІ СТІНИ

Фарбу потрібно видалити. Якщо є тріщини, їх необхідно зашпаклювати. Для вирівнювання поверхні застосовують штукатурку.

СТІНИ, УЖЕ ОБКЛЕЄНІ ШПАЛЕРАМИ

Видаліть старі шпалери. Для цього можна нанести на шпалери спеціальну речовину для зняття шпалер, яка розводиться в теплій воді. Нанесіть розчин на шпалери й залиште на 10 хвилин для того, щоб він подіяв, а потім за допомогою шпателя зніміть шпалери, починаючи зверху.

Для видалення старих шпалер можна також використовувати спеціальний пароочищувач за винятком тих випадків, коли шпалери можуть бути зняті зі стіни в сухому вигляді. Або ж просто зволоживши старі шпалери теплою водою.

Обробіть стіни спеціальною ґрунтовкою для вологих стін. Необхідно дотримуватися зазначеного на упаковці терміну висихання ґрунтовки.

Можливі нерівності або тріщини необхідно зашпаклювати. Якщо потрібно, скористайтеся наждачним папером для надання стіні гладкості. Якщо стіни штукатурились, то необхідно дати поверхні висохнути.

Після приготувань необхідно заґрунтувати поверхню. Дуже часто цим процесом нехтують, але цього робити не варто. Ґрунтовка, перш за все, робиться для меншого вбирання стінами клею. Це дає можливість регулювати смуги шпалер. Тобто, підганяти рисунок або місця стиків. В якості ґрунтовки можна використовувати й клей для шпалер. Але, в цьому випадку, він повинен бути розведений до більш рідкого стану. До речі, ґрунтовка захищає ваші стіни від можливого поширення різних грибків або бактерій.

Підготовка приміщення

У приміщенні, де будуть проводитися роботи, повинен бути забезпечений доступ до робочих поверхонь (стін).

Слід прибрати, перенести в інше приміщення великі меблі, диван, картини зі стін, полиці, штори – тобто, ті речі, які будуть заважати проведенню робіт.

З метою безпеки відключити електроенергію, за можливості зняти рамки розеток і вимикачів, відкрутити пластикові плінтуси, дверні наличники. Після закінчення робіт це можна поставити знову на місце.

Шпалери слід клеїти в чистому приміщенні без пилу і бруду. До початку роботи слід провести повне прибирання. Для захисту підлоги від клею постелити поліетиленову плівку або картон.

Двері й вікна повинні бути щільно закриті – не провітрюйте, як мінімум, добу приміщення, тільки що обклеєне шпалерами. Шпалери не витримують протягу й коливання температурного режиму. Полотна можуть банально «відвалитися» від стін, не встигнувши висохнути. І роботу доведеться виконувати знову.

Підготовка клею

Все це не так просто, адже кожен тип клею призначений для різних видів шпалер. Одні стінові покриття більш важкі, інші – менш. Ось, наприклад, для паперових шпалер підходить більшість видів клею. Інша справа, флізелінова основа – структура вже інша. А вінілові шпалери – занадто важкі для універсальних клеїв.

Клей розводять з водою відповідно до рецептури, яка позначена на пачці. Щоб уникнути утворення грудочок, рекомендується засипати клей у воду повільно і постійно помішуючи. Зазвичай суміші треба відстоятися від декількох хвилин до півгодини (дивитися рекомендацію виробника). Після цього її знову слід перемішати.

Підготовка рулонів

Підготовка рулонів

Перед цим процесом переконайтеся, що всі рулони з однієї партії, оскільки можуть відрізнятися тон або відтінок навіть при одному кольорі. Щоб визначитися з довжиною смуги, додайте до висоти приміщення 5–10 см й розпочинайте розкрій. Зверніть увагу на те, щоб шпалери під час розкрою відмотувались від рулону в одному напрямку.

Якщо візерунок не вимагає суміщення , смуги можуть послідовно відрізуватися від рулону.

Якщо візерунок вимагає суміщення , або , шпалери розкроюйте так, щоб рисунок на сусідніх полотнах утворював єдиний орнамент. Для візерунків зі зміщеним рисунком рекомендуємо розкроювати одночасно 2 рулони, для зменшення відходів. Після нанесення клею на полотно можна розпочинати роботу – і тут важливо не переплутати верхню й нижню частини шпалер.

Обрізки можна буде використовувати для обклеювання простінків, ділянок над дверима, під вікнами тощо. Залишки шпалер про всяк випадок зберігати можна й потрібно. Але вони – на жаль – не допоможуть вам купити такий самий рулон, якщо виникне необхідність в оновленні великої ділянки стіни.

Зберігайте етикетку!

Мова про листок паперу з назвою і технічною інформацією, який знаходиться під плівкою – упаковкою будь-якого рулону шпалер. Зазначений на етикетці номер партії дозволить точно «потрапити у відтінок» при покупці додаткового рулону.

Завершальний етап

Наступні рекомендації дозволять отримати найвищу якість обклеєної поверхні.

 1. Будь-які види шпалер завжди клеяться при закритих вікнах і дверях. При цьому температура в приміщенні повинна бути не менше 18 ºC. А відносна вологість кімнатного повітря не повинна перевищувати 70 %. До речі, стіни теж мають деякі обмеження в цьому плані. Вони повинні бути сухими.
 2. При обклеюванні шпалер на паперовій основі нанесіть клей на ділянку обклеюваної стіни або стелі; нанесіть клей на смугу шпалер і дайте йому трохи вбратися – 5 хвилин цілком достатньо. При обклеюванні шпалер на флізеліновій основі нанесіть клей на ділянку обклеюваної стіни або стелі, шпалери в сухому вигляді прикладаються до стіни.
 3. Першу смугу слід наклеювати вертикально за допомогою виска, лазера або рівня. Знизу і зверху краще залишити невеликий запас довжини, щоб в разі необхідності вирівняти невеликі відхилення по висоті.
 4. Наступну смугу наклеюйте впритул, ретельно поєднавши всі елементи рисунка. Потім шпалери слід розгладити легкими рухами по вертикалі вгору і вниз за допомогою м'якої щітки, валика або пластикового шпателя. Не розтягуйте полотно під час наклеювання. Рекомендуємо використовувати ролик для швів з метою фіксування стиків. Надлишки клею слід акуратно видалити вологою губкою.

Наклеєні шпалери повинні висохнути при кімнатній температурі протягом двох-трьох діб, в залежності від виду шпалер. Протяги, тепло опалювальних приладів можуть призвести до деформації швів.

Стеля

Принцип розкрою шпалер для стелі такий самий, як і для стін, але сам процес обклеювання трохи складніший. Тому рекомендується цей обсяг роботи виконувати вдвох: поки один клеїть полотно, інший підтримує решту у висячому положенні, поки все полотно не буде приклеєне повністю. Починайте обклеювати стелю від вікна, рухаючись у глибину кімнати.

Ніші

Для якісного обклеювання залишайте частину смуги, ширина якої відповідає глибині віконної ніші з урахуванням припуску. Зробіть надрізи зверху і знизу по висоті вікна, виступаючу частину загніть і приклейте до бокової поверхні віконної ніші.

Дверища

Рекомендується обклеювати в одному напрямку. В іншому випадку неможливо співставити рисунок шпалер над дверима.

Кути

Оформляючи внутрішні й зовнішні кути приміщення, смуги наклеюйте внапуск на 4–6 см, після чого гострим ножем зробіть проріз по верхньому шару в середині сполучної смуги. Потім видаліть відрізану смугу і розгладьте шпалери так, щоб стик був непомітний. За необхідності нанесіть на стик невелику кількість клею.

Радіатор

Щоб зручніше було обклеювати стіну за радіатором, необхідно використовувати вузький ролик з довгою ручкою. Ще простіше оформлення стіни за радіатором – зафарбування під колір шпалер.

Розетки

У місцях розеток на смузі шпалер треба сформувати круглий отвір. Найпростіше це зробити, прорізавши полотно в формі хреста. Потім утворіть коло за допомогою кожного сектора.

Цокольний фриз / бордюр

Цокольний фриз наклеюється на нижню частину стіни. Потім можна впритул до нього клеїти шпалери. При використанні бордюру – він клеїться безпосередньо до стіни, цокольний фриз і шпалери верхньої частини клеять впритул до бордюру.

І найголовніше, пам'ятайте, що не треба затягувати з оздобленням приміщення. Намагайтеся закінчити кожну кімнату за день.

Кабінет дилера знаходиться у розробці

Восстановить пароль

Неправильный имейл
На указанный email было выслано письмо со ссылкой для восстановления пароля.